Poniedziałek, 02.07.2018 - Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat - Olsztyn, 29.06-01.07.2018
Moc wrażeń i pozytywnych emocji dostarczył udział zawodniczek Barakudy Starachowice w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, które rozegrane zostały w dniach od 29 czerwca do 1 lipca na 50m basenie pływalni „Aquasfera” w Olsztynie. Podopieczne Bartosza Staneckiego w bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi 14-latkami w Polsce wywalczyły trzy medale. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Weronika Latała, która srebrny krążek wywalczyła w konkurencji 50m stylem grzbietowym (0:30,67), a brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym (1:00,22). Wynik uzyskany na dystansie 50m st.grzbietowym to rekord okręgu w kategoriach juniorów 17,16,15 i 14-letnich. Weronika bliska zdobycia medalu była także w konkurencji 50m stylem motylkowym, w której uzyskując wynik 0:29,70 sklasyfikowana została na czwartej pozycji. Starachowiczanka płynąc w eliminacjach tej konkurencji wynikiem 0:29,64 poprawiła rekord okręgu w kategorii juniorów 14-letnich. W pozostałych swoich startach zawodniczka Barakudy także kończyła rywalizację w finałach A, w których ostatecznie sklasyfikowana została na piatym miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym (0:27,81) oraz również na piątej pozycji w konkurencji 200m stylem dowolnym (2:12,32). Ze srebrnym medalem Mistrzostw 14-latków wraca koleżanka klubowa Weroniki Julia Ofman. Specjalizująca się w stylu klasycznym zawodniczka Barakudy dwukrotnie kwalifikowała sie do finałów A. Na dystansie 50m stylem klasycznym, uzyskując wynik 0:34,73 wywalczyła drugą lokatę, a na dystansie dwa razy dłuższym (1:17,36) była siódma. W finałach A pływały także: Sierpień Aleksandra - 6 m. 50m stylem klasycznym (0:35,58) oraz Stanecka Hanna - 10 m. 200m stylem grzbietowym. Dobre przygotowanie do Mistrzosw zawodniczki Barakudy potwierdziły także w wyścigach sztafet. Zaledwie 0:02 sekundy dzieliło je od zdobycia medalu w konkurencji 4x100m stylem zmiennym, płynąc w której wynikiem 4:39,90 poprawiły rekord okręgu juniorów 16,15 i 14-lat. W pozostałych konkurencjach sztafet starachowiczanki kończyły rywalizację: na 5 miejscu w konkurencji 4x100m stylem dowolnym (4:17,73) oraz na ósmym miejscu na dystansie 4x200m stylem dowolnym (9:31,82). Także Unia Busko-Zdrój ma powody do zadowolenia ze startu swojego zawodnika w Mistrzostwach. Podopieczny Adriana Szumilasa Jan Lis, specjalizujący sie w stylu klasycznym na dziesiątym miejscu zakończył rywalizację na dystansie 100 metrowym. Uzyskany wynik przez zawodnika Unii to 1:12,77. W zawodach uczestniczyło 597 zawodników ze 148 klubów.