Komunikaty Zarządu ŚOZP

Sobota, 27.05.2023 - Zmiana terminu 4 rundy Dużej Ligi - Ostrowiec Św.
Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Kielcach informuje, że w związku z planowaną organizacją w dniu 24 czerwca br. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka przeniesiony został termin rozegrania 4 rundy Dużej Ligi. Zawody, które zgodnie z harmonogramem miały zostać rozegrane 24 czerwca na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się w dniu 2 grudnia. O miejscu rozegrania zadecydują zapisy Regulaminu oraz dostępność pływalni w tym terminie. Kolejność rozgrywania rund nie ulegnie zmianie.
Poniżej informacji publikujemy zaktualizowany Regulamin Dużej Ligi XXII edycji.
[ Regulamin Dużej Ligi - XXII edycji ]     

Czwartek, 11.08.2022 - Zmiana terminu 4 rundy Dużej Ligi - Kielce
Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Kielcach informuje, że w związku z z planowaną organizacją w dniu 16 września Olimpiady Świętokrzyskiej oraz informacją ze strony klubów o ograniczonym dostępie do pływalni w miesiącu wrześniu przeniesiony został termin rozegrania 4 rundy Dużej Ligi. Zawody, które zgodnie z harmonogramem miały zostać rozegrane 17 września odbędą się w dniu 2 października na pływalni w Kielcach.

Środa, 11.03.2020 - Komunikat Zarządu ŚOZP
Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Kielcach informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i regionie oraz w oparciu o rekomendacje Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Pływackiego odwołuje imprezy sportowe zaplanowane w miesiącu marcu 2020r
- II runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej Staszów 2020.03.14,
- Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat I runda Ostrowiec Św. 2020.03.21-22.
Informujemy również, że nie odbędą się zawody pływackie Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu zaplanowane w Ostrowcu Świętokrzyskim w terminie 28-29 marca.
O nowych terminach zawodów będziemy informować na stronie internetowej Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego niezwłocznie po ustaniu przesłanek które były przyczyną odwołania imprez.

Czwartek, 10 maja 2018r - Zmiany w regulaminie Świętokrzyskie Już Pływam!
Wobec wprowadzonych przez Zarząd Polskiego Związku Pływackiego zmian w Regulaminie Imprez i braku możliwości publikowania w rankingu europejskim wyników zawodników nieposiadających statusu AKTYWNY w SEL niemożliwe bedzie podawanie wyników zawodów Świetokrzyskie Juz Pływam! jako progresji. W związku z tym skorygowany został regulamin zawodów, który zmienia formę podawania wyników. Nakłada równiez obowiązek podawania w zgłoszeniu przez osoby zgłaszające najlepszego wyniku zawodnika w danej konkurencji. Szczegóły zmian w regulaminie zawodów w pliku do pobrania poniżej informacji.
   [ Regulamin - Świętokrzyskie Już Pływam! ]

Piątek, 30 września 2016r - Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ŚOZP
Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego zawiadamia, że zgodnie z Uchwałą Zarządu nr 4/2016 na dzień 15 października 2016r zwołuje się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Związku. Spotkanie odbędzie się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury ul. Mickiewicza 22 w Busku-Zdroju ( I Termin godz. 15oo; II Termin godz. 1515 ). Poniżej publikujemy treść Uchwały oraz dokumenty określające przebieg i zasady obowiązujące w trakcie zebrania.
   [ Uchwała 4/2014 ] [ Regulamin obrad ] [ Porządek obrad ] 

Środa, 14 września 2016r - Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kolegium Śędziów ŚOZP
Kolegium Sędziów przy Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim zawiadamia, że w dniu 24 września 2016r w sali konferencyjnej pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze ( I Termin godz. 17oo; II Termin godz. 1715 ). Serdecznie zapraszamy wszystkich sędziów pływania!

Piątek, 26.09.2014r - Zmiana terminu Zimowych Mistrzostw Okręgu
Decyzją zarządu ŚOZP połączone zostały Zimowe Mistrzostwa Okręgu ze Sprawdzianem Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej. Połączone zawody rozegrane zostaną na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 29,30 listopada br.

Wtorek, 30.07.2013 - Sportowe Wakacje - Transport dla uczestników zgrupowania
Zarząd ŚOZP pragnie poinformować uczestników akcji szkoleniowej „Sportowe Wakacje 2013” że wyjazd na zgrupowanie nastapi w dniu 19 sierpnia o godz. 11oo z parkingu przy sklepie LIDL ul.Polna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szczegóły dotyczace odjazdu w pliku do pobrania poniżej.
   [ Transport ]   

Piątek, 12 lipiec 2013r - Zmiana terminu zawodów 5 rundy Małej Ligi
Zarząd ŚOZP informuje, iż z przyczyn technicznych termin rozegrania zawodów 5 rundy Małej Ligi z dnia 19.10.2013r przeniesiony został na dzień 12.10.2013r. Miejsce rozegrania, Pływalnia Miejska w Busku-Zdroju, oraz godziny rozpoczęcia zawodów pozostają bez zmian.

Poniedziałek, 29 październik 2012r - DOFINANSOWANIE NAUKI PŁYWANIA
W miniony czwartek, na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki ogłoszony został konkurs na upowszechnianie sportu. Pragniemy zwrócić uwagę na zadanie nr 2 konkursu „Zajęcia sportowe dla uczniów”, ukierunkowane na „upowszechnianie pływania”. Łączna kwota dofinansowania – 6,5 mln PLN. Zachęcamy do aplikowania o te środki pod kątem nauki pływania (nie szkolenia sportowego i udziału we współzawodnictwie) grupy naborowe. Wkład własny do wykazania i rozliczenia po realizacji to 20 % kosztów – mogą to być środki przyznane przez samorząd. Termin realizacji 1 marzec – 30 listopad. Jest możliwość przeznaczenia części otrzymanych środków na obsługę zadania. Szczegóły zadań do realizacji dostępne są na wskazanej powyżej stronie Ministerstwa Sportu. Bliższych informacji na temat konkursu udziela V-ce Prezes ŚOZP Grzegorz Bażant.

Sobota, 25 sierpień 2012r - ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE
Kolegium Sędziów przy Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływania zawiadamia, że zebranie sprawozdawczo - wyborcze odbędzie się 8 września 2012r o godz 11oo w II LO im. Jana Śniadeckiego, Kielce ul. Śniadeckich 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich sędziów pływania!

Poniedziałek, 5 grudzień 2011r - Zmiana w Komunikacie na Mistrzostwa Okręgu!
Zarząd ŚOZP informuje, iż na prośbę trenerów wprowadzono zmianę w Komunikacie Organizacyjnym Zimowych Mistrzostw Okręgu. Zgodnie z naniesioną poprawką klub do konkurencji sztafetowych zgłosić może dowolną liczbę sztafet. Szczegóły w Komunikacie.

Sobota, 29 październik 2011r - Zakończenie Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej X-tej Edycji w Ostrowcu!
Zgodnie z przyjętą zasadą, że organizatorem ostatniej rundy Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej jest zwyciężca klasyfikacji drużynowej zawodów informujemy, iż końcowe zawody Dużej i Małej Ligi odbędą się w dniach 19, 20 listopada na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. Jednocześnie pragniemy poinformować, że Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Pływackiej, zawody 11 i 12-latków rozegrane zostaną w formule Open również w Ostrowcu Świętokrzyskim w terminie 26 listopada. Bliższe informacje na temat zawodów w kumunikatach organizacyjnych, które zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

Wtorek, 4 październik 2011r - Mityng Pływacki odwołany!
Sekcja Pływacka Klubu Sportowego „KSZO” Ostrowiec Św. informuje, że z powodów organizacyjnych i finansowych rezygnuje w bieżącym roku z organizacji mitingu pływackiego zaplanowanego na termin 11-12 listopada.

Piątek, 16 wrzesień 2011r - Zmiana terminu zawodów Dużej i Małej Ligi
Zarząd ŚOZP informuje, iż z przyczyn technicznych nie jest możliwe rozegranie zawodów Dużej i Małei Ligi na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju w terminie 08.10.2011r. Zawody zostaną rozegrane również na Pływlni w Busku ale w terminie 15.10.2011. W najbliższy poniedziałek opublikowany zostanie komunikat organizacyjny zawodów Małej i Dużej Ligi.

Środa, 31 maj 2011r - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-lat - KOREKTA!
Zarząd ŚOZP informuje, iż druga runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-lat rozegrana zostanie wspólnie z Łódzkim Okręgowym Związkiem Pływackim, nie jak wcześniej planowano z Małopolskim OZP. Zawody rozegrane zostaną w dniach 20,21 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim. Bliższych informacji nt DMM 12-lat udziela Prezes ŚOZP Piotr Węglewicz.

Wtorek, 31 maj 2011r - Letnie Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego
Jeżeli kluby uczestniczące w MOŚ chcą skorzystać ze świadczeń w Ostrowcu (noclegów lub posiłków) podczas zawodów proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania do Piotr Weglewicz pweglewicz@onet.eu
- nocleg wraz z obiadem, kolacją i śniadaniem w Hotelu Gromada 100zł osobodzień,
- obiad w Hotelu Gromada 20zł

Wtorek, 31 maj 2011r - Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów
Wszystkie kluby, których zawodnicy będą uczestniczyć w Letnich Mistrzostwach Polski kategorie wiekowe 14, 15, 16, 17-18lat są zobligowane w terminie do 09.06.2011r. przesłać listę uczestników w poszczególnych zawodach na adres pweglewicz@onet.eu. Kluby, które nie prześlą informacji w wyznaczonym terminie nie otrzymają dofinansowania na udział zawodników w zawodach.

Niedziela, 30 maj 2010r - Korekta wyników DL3-Sandomierz
Uwzględniając wniosek trenera skorygowano wynik Adriana Kępińskiego na dyst. 100m stylem zmiennym. Wynik prawidłowy: kat. 15-lat, pozycja - 2, czas 1:08,27. Wynik poprawiono również w punktacji drużynowej i indywidualnej. Skorygowano równiez punktację drużynową (uzupełniono o wyniki sztafet).

Czwartek, 27 maj 2010r - Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików 12-lat
Na wniosek zainteresowanych klubów, mając na uwadze względy organizacyjne i szkoleniowe, Zarząd Związku zwrócił się do Komisji Pływania o dodatkowe dopuszczenie do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików 12-lat następujących zawodników: Rogoziński Michał i Klechowska Aleksandra (KSZO Ostrowiec), Sarna Magdalena i Senderska Julia (Korona-Swim Kielce), oraz Szweda Tomasz (Delfin Połaniec). Prośba Zarządu rozpatrzona została pozytywnie.

Sobota, 24 kwiecień 2010r - Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików 12-lat
Odnośnie kwalifikacji zawodników do Mistrzostw Polski Młodzików 12-lat Zarząd ŚOZP informuje, iż w przypadkach uzasadnionych uzyskanym wynikiem (miejsce od 37 do 50-go w DMW) lub w innych przypadkach uzasadnionych względami szkoleniowymi lub zdrowotnymi zwróci się w imieniu klubów do Komisji Pływania o dopuszczenie zawodników do startu w Mistrzostwach.
Wobec powyższego prosi się zainteresowane kluby (po opublikowaniu nieoficjalnego zestawienia wyników) o zgłaszanie nazwisk zawodników starających się o dopuszczenie do startu bez kwalifikacji z krótkim uzasadnieniem prośby na adres mailowy l.pustula@vp.pl . Jednocześnie przypominamy, iż bezwzględnym warunkiem startu w Mistrzostwach jest posiadanie numeru licencji PZP.

Środa, 31 marzec 2010r - PRZYDZIAŁ SPRZĘTU SPORTOWEGO
Zgodnie z pismem Prezesa PZP w ramach programu "Sport dla wszystkich dzieci" Kluby zrzeszone w ŚOZP mogą starać się o przydział sprzętu sportowego. Aby uzyskać przydział należy w terminie do 30 kwietnia br. złożyć wniosek do PZP na załączonym poniżej druku. Szczegóły w piśmie Prezesa.
Pismo Prezesa [ Str 1 - Str 2 ]     [ Wniosek ]  

Czwartek, 18 marzec 2010r - KURS SĘDZIÓW PŁYWANIA
Zarząd ŚOZP informuje o rozpoczęciu naboru kandydatów do udziału w kursie sędziów pływania klasy II-giej. Szczegóły w komunikacie. Do pobrania również druk zgłoszenia.
[ Komunikat ]     [ Druk zgłoszenia ]  

Czwartek, 11 marzec 2010r - ODPOWIEDŹ
W załączniku odpowiedź Prezesa ŚOZP Piotra Węglewicza odnośnie tematów pojawiających się w Księdze Gości.
[ Czytaj ]  

Środa, 10 marzec 2010r - REKORDY OKRĘGU
Zarząd ŚOZP informuje, że z dniem dzisiejszym tj. 10.03.2010r, zamieszczone w zakładce REKORDY wyniki w konkurencjach indywidualnych stają się oficjalnymi rekordami Okręgu Świętokrzyskiego. Odnośnie wyników sztafet wydłuża sie okres uznawania wyniku jako nieoficjalny rekord okręgu do
31 lipca 2010r.

Poniedziałek, 1 luty 2010r - REKORDY OKRĘGU
Zarząd ŚOZP informuje, że podjęto działania mające na celu stworzenie i aktualizację tabeli rekordów Okręgu Świętokrzyskiego. Zamieszczone w chwili obecnej na stronie ŚOZP rekordy mają charakter nieoficjalny, a umieszczone tam wyniki będą weryfikowane do dnia 01.03.2010r. Po tym terminie wszystkie zamieszczone wyniki uznane będą jako oficjalne Rekordy Okręgu. Jednocześnie informujemy, iż po zatwierdzeniu rekordu każdy zawodnik będący w jego posiadaniu będzie mógł zwrócić się do ŚOZP o wydanie certyfikatu potwierdzającego ten fakt.