Aktualności z pływackich aren

Niedziela, 31 styczeń 2010r - MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 17,18-lat, Gorzów Wlkp.
Dwa brązowe medale przywiozła zawodniczka KSZO Ostrowiec Lipińska Małgorzata z Mistrzostw Polski Juniorów 17,18-lat rozgrywanych w dniach 29-31 stycznia w Gorzowie Wlkp. Wywalczyła je na dystansach 400m stylem dowolnym i 800m stylem dowolnym.

Niedziela, 31 styczeń 2010r - MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 16-lat, Puławy
Dwa tytuły Mistrza Polski w konkurencjach 400 i 1500m stylem dowolnym, oraz srebrny medal w konkurencji 200m stylem dowolnym wywalczył zawodnik KSZO Ostrowiec Roger Kurant w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-lat, które odbyły się w dniach 29-31 stycznia w Puławach. Swój dorobek medalowy zdobyty w konkurencjach indywidualnyuch powiększył o srebrny medal zdobyty wraz zawodnikami KSZO Ostrowiec Marcinem Kaczmarskim, Łukaszem Rogozińskim i Kacprem Kwietniem w sztafecie 4x200m stylem dowolnym.
Do udanych swój start w Mistrzostwach może również zaliczyć Bartosz Treliński. Zawodnik ORKI Jędrzejów wywalczył dwa medale, srebrny i brązowy, w konkurencjach 50m i 100m stylem klasycznym.

Poniedziałek, 25 styczeń 2010r - MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 15-lat, Katowice
Bardzo dobrze, dla reprezentantów naszego Okręgu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-lat w Katowicach. Aż troje zawodników stawało na podium, a dwoje z nich uzyskało tytuły mistrzowskie. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawała zawodniczka KSZO Ostrowiec, podopieczna trenera Macieja Hampela Donata Kilijańska. Tytuły mistrzyni Polski Juniorów 15-lat uzyskała na dystansach 200m st. motylkowym, 400m st. zmiennym i 200,400,800m stylem dowolnym, jednocześnie uznana została najlepszą zawodniczką Mistrzostw za wynik uzyskany w konkurencji 800m stylem dowolnym 8:41,40 , który to wynik jest nowym rekordem Polski juniorów 15-lat na tym dystansie. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał zawodnik MUKS FOKA Sandomierz, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu Kacper Łopaciński. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski uzyskał na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym, a na drugim miejscu zdobywając srebrny medal Mistrzostw, zakończył rywalizację na dystansie 200m stylem dowolnym.
Z brązowym medalem Mistrzostw Polski wraca z Katowic Wojciech Zabojszcz. Zawodnik Korony-Swim Kielce, uczeń SMS Oświęcim wywalczył trzecie miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym.

Poniedziałek, 18 styczeń 2010r - MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14-lat, Zamość
Zawodnicy pięciu klubów KSZO Ostrowiec, Unii Busko Zdrój, Korony-Swim Kielce, Salos-Cortile Kielce i Foki Sandomierz reprezentowali Okręg Świętokrzyski na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-lat w Zamościu, ale jedynie zawodnikom KSZO Ostrowiec udało się awansować do finałów A Mistrzostw. Dokonali tego Woszczyńska Aleksandra na dystansie 200m st. motylkowym, Książek Sebastian także na dystansie 200m stylem motylkowym, oraz Krycia Mateusz na dystansie 200m stylem dowolnym. Wszystkie starty w finałach zakończyły się uzyskaniem szóstych pozycji.

Poniedziałek, 18 styczeń 2010r - MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 13-lat, Ostrowiec Św.
Ze zmiennym szczęściem startowali zawodnicy naszego Okręgu w Mistrzostwach Polski Młodzików 13-lat rozgrywanych w dniach od 15-go do 17-go stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do bardzo udanych zawody może zaliczyć zawodniczka Korony-Swim Kielce Marta Mikołajczyk. Podopieczna trenera Krzysztofa Januchty wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Młodzików 13-lat na dystansie 100m stylem motylkowym, oraz dwa srebrne medale na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym. Do udanych zawody może zaliczyć także zawodnik Unii Busko Patryk Kowalski. W konkurencji 200m stylem dowolnym wywalczył srebrny medal,a w konkurencjach 400m i 800m st. dowolnym brązowe. O krok od medalu był także w konkurencji 200m stylem zmiennym. Ostatecznie zajął czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło mu tylko ... 0,05 sek! Odrobinę szczęścia zabrakło zawodnikom KSZO Ostrowiec. Podopieczni Marcina Piwnika aż czterokrotnie "ocierali" się o podium. Jan Dytkowski czwartą pozycję wywalczył na dystansach 200, 400, 800m stylem dowolnym, a Patrycja Loranty czwartą pozycję na dystansie 400m st. dowolnym i piątą na 800m st. dowolnym.