Aktualności z pływackich aren

Poniedziałek, 28 czerwiec 2010r - Mistrzostwa Polski Młodzików 12-lat - Ostrowiec Św.
W dniach 25-27 czerwca rozegrane zostały w Ostrowcu Św. pływackie Mistrzostwa Polski Młodzików 12-lat. Uczestniczyło w nich 382 zawodników ze 120 klubów w tym 13-tu zawodników z sześciu klubów z naszego regionu. Odrobinę szczęścia zabrakło zawodnikowi UNII Busko-Zdrój Norbertowi Jaworskiemu do zdobycia medalu w konkurencji 200m stylem klasycznym. Do finału A tej konkurencji zakwalifikował się z drugim wynikiem, a w finale uzyskał czwarty rezultat, tracąc do brązowego medalisty 0,5 sek. W obu startach poprawiał rekord okręgu młodzików 12-lat, który wynosi obecnie 2:46,76. Do finału A zakwalifikował się również na dystansie 100m stylem klasycznym , gdzie uzyskał siódmy rezultat (1:21,74). Finał A wśród dziewcząt wywalczyła także Nina Kowalik/Korona-Swim Kielce w konkurencji 50m stylem dowolnym. Płynąc w finale pokonała dystans 50m w czasie 30,24 sek co pozwoliło jej na zajęcie siódmej pozycji. Z pozostałych startów można jeszcze wyróżnić 9-te miejsce Niny na dystansie 800m stylem dowolnym i 12 miejsce Michała Rogozińskiego/KSZO Ostrowiec na dystansie 400m stylem dowolnym.
Jako ciekawostkę można również dodać, iż trenerem najlepszego zawodnika Mistrzostw Mateusza Arndta z Delfina Gdynia jest były zawodnik, nieistniejacego już kieleckiego klubu KTP ARKA Kielce, Przemysław Czoków. Serdecznie gratulujemy.

Poniedziałek, 21 czerwiec 2010r - Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci - Wyniki oficjalne
Znane jest już ogólnopolskie zestawienie wyników Korespondencyjnych Mistrzostw Polski Dzieci. Dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw w kategorii wiekowej 11-lat został zawodnik Korony-Swim Kielce Dominik Bujak. Uczynił to w konkurencjach 200m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Najlepszy wynik wśród dziewcząt to ósme miejsce Nadii Grzybek, zawodniczki Foki Sandomierz, na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. Ósme miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym zajął także zawodnik Salos-Cortile Kielce Kijewski Kasper.
Nie udało się zdobycie medali 10-latkom. Najbliżej tego byli zawodnicy Korony-Swim Kielce Polak Mikołaj - 5 miejsce na 100m stylem klasycznym i Matuszewski Krzysztof - 7 miejsce na 50m stylem motylkowym. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
[ WYNIKI 10-lat ]    [ WYNIKI 11-lat ]

Niedziela, 20 czerwiec 2010r - Duża Liga - Jędrzejów, 19 czerwiec 2010r
Pływalnia Miejska w Jędrzejowie gościła w sobotę zawodników rywalizujących w ostatnich przed wakacjami zawodach Dużej Ligi. Wzięło w nich udział 70 zawodników z siedmiu klubów. Ta "wakacyjna" frekwencja spowodowana została zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów, a co się z tym wiąże udziałem niektórych zawodników w zgrupowaniach przed tymi zawodami.
W klasyfikacji drużynowej zawody zakończyły się zwycięstwem KSZO Ostrowiec przed Salos-Cortile Kielce i Koroną-Swim Kielce. Najlepsze wyniki w klasyfikacji punktowej FINA Uzyskali Wołoszyn Sonia-Salos 603pkt (100m dow.-1:01,79) wśród kobiet i Szczechura Patryk-KSZO 549pkt (400m zm.-4:56,02) wśród mężczyzn.

Poniedziałek, 14 czerwiec 2010r - Mistrzostwa Okręgu Święt. - Ostrowiec Św., 12,13 czerwiec 2010r
W sobotę i niedzielę za 50m pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrane zostały Mistrzostwa Okregu Świętokrzyskiego. Wzięło w nich 130 zawodników reprezentujących kluby naszego okręgu, oraz siedem klubów spoza okręgu. W klasyfikacji medalowej zawody zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem KSZO Ostrowiec przed UNIĄ Busko-Zdrój i ORKĄ Jędrzejów. Miano najlepszych zowodników Mistrzostw wywalczyli zawodnicy KSZO Ostrowiec, wśród kobiet Donata Kilijańska, a wśród mężczyzn Kurant Roger. Mocno "przewietrzona" została tabela rekordów okręgu na basenie 50m, co wskazuje na fakt ciągłego wzrostu poziomu reprezentowanego przez zawodników naszego okręgu, jak również sugeruje rozgrywanie większej ilości zawodów okręgowych na obiekcie 50m.
Już za niecałe dwa tygodnie na tej samej pływalni rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodzików 12-lat. Zawodnikom życzymy uzyskania jak najlepszych wyników, a sympatyków pływania zapraszamy do kibicowania, wstęp dla publiczności wolny.

Niedziela, 6 czerwiec 2010r - Mistrzostwa Polski Seniorów - Gliwice, 03-06 czerwiec 2010r
Czterokrotnie w trakcie Mistrzostw Polski Seniorów stawała na podium, w tym trzykrotnie na jego najwyższym stopniu, juniorka KSZO Ostrowiec Donata Kilijańska. Oprócz wspomnianego wcześniej złotego medalu na dystansie 1500m stylem dowolnym tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła płynąc tym samym stylem na dystansach 400 i 800m. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski uzyskała pokonując dystans 200m stylem dowolnym w czasie 2:03,64, który to wynik jest nowym Rekordem Okregu Seniorów. Zdobyte medale uplasowały KSZO Ostrowiec na ósmym miejscu w klasyfikacji medalowej Mistrzostw.
Bardzo dobrze w ostatnim dniu zawodów na dystansie 1500m stylem dowolnym zaprezentował się inny zawodnik KSZO Marcin Kaczmarski. Jako pierwszy pływak klubów naszego okręgu przepłynął ten dystans poniżej 16-tu minut pokonując go w czasie 15:59,72, który to rezultat pozwolił mu na zajęcie 9-go miejsca w tej konkurencji. Wynik ten dałby mu również kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów, gdyby nie fakt ... że będąc 16-latkiem jest jeszcze za młody żeby tam pojechać.
Do udanych start na Mistrzostwach może również zaliczyć Karolina Długołęcka. 14-letnia zawodniczka UNII Busko po raz kolejny, w ostatnim czasie, poprawia Rekord Okręgu Seniorów na dystansie 50m stylem grzbietowym. Uzyskany wynik 31,85 sek dobrze wróży przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

Czwartek, 3 czerwiec 2010r - Mistrzostwa Polski Seniorów - Gliwice, 03-06 czerwiec 2010r
Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 1500m stylem dowolnym wywalczyła juniorka KSZO Ostrowiec Donata Kilijańska w pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozgrywanych na 50m basenie w Gliwicach. Wynikiem 16:48,12 ustanowiła nowy Rekord Polski Juniorów w kategoriach 15,16 i 17-lat, a także wypełniła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów. Uzyskany wynik to także nowy Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów.
Rekord Okręgu Seniorów poprawił także Marcin Kaczmarski w konkurencji 800m stylem dowolnym. Zawodnik KSZO Ostrowiec, pokonując ten dystans w czasie 8:24,63 sklasyfikowany został na ósmym miejscu.